Close

2022/23 starring - updated 15/1/2023

26/09/2022

Team Starrings 2022/23 (15/1/23)
Lancaster, Morecambe and District Badminton League

Ascension BC
A Team
Adrian Greenwood
Anthony Forrest
Andy Wiseman (16/11/22)
Alex Mackie
Rachel Platt
Cath Bagley

B Team
James decWolf
Jack Needham
Nathaniel Wilkinson
Sarah Woodhouse/Hodgson
Elaine Danson/Higginson
Linda Franks

C Team
Gordon Jackson
Mike Aspden
Kris Bishop
Jen Hart
Alison Woodhouse
Bernadette Tomlinson

Bolton-le-Sands BC
A Team
Chris Foote
Joe Cobb
Blu Holgate
Jess Logue
Ester Steadman
Rachel Dewhurst

B Team
Kev Cardy
Steve Huckle
Rich Atkinson
Rachel Fawcett
Jane Gray
Ali Robinson

C Team
Nick Haigh
Adam Cowell
Dave Wheatley
Linda Rigby
Hazel McAleese
Linda Simms

D Team
Peter Laidler
Chris Hodkin
Rob Adam
Karen Hardwick
Della Whipp
Sarah Miles

E Team
Joe Simpson
Martin Gawith
Alan Wilson
Helen Pedder (20/11/22)
Marcia Ellis
Natalie Rigby (Bamber) (5/1/23)

Brookhouse BC
A Team
Paul Blackstone
Peter Burkhart
Jishnu Chauhan
Hazel Bishop
Glenys Knowles
Jane Danson

B Team
David Mathewson
Colin Wilkinson
Kieran Brahney
Tracy Moss
Georgia Young/Staunton
Esha Sen

Hest Bank BC
A Team
Chris Carter
Mike Grantham
Keith Poppleton
Amy Dickinson
Haley Forknall
Donna Wilson

B Team
Dave Grimes
Steve Chester
Mark Wyatt
Carole Wilkes
Janet Sykes
Maureen Forrest

C Team
Dave Carney
Ben Wakelin
Oliver Hirst-Greenham
Sue Ward
Lydia Corney
Gaye Jackson

D Team
Adam Chester
Dave Newton
James Gillespie
Lucie Corney
Diane Williams
Shreya Kakkar

Ingleton BC
A Team
Chris Redhead
Stephen Pickup
Andrew Mottram
Emma Dobson/Cornthwaite
Ashleigh Wood/Casson
Georgina Brown

Kirkby BC
A Team
Dave Poniznik
Aiden McQuinn
George Whitaker
Kaye Armer
Sharon Hamer
Alice Whitaker

B Team
Joe Robinson (1/10/22)
Jamie Parker
Michael Whitaker
Wendy Whitaker
Fliss Holloway
Jan Lund

C Team
Steve Ward
Dan Stocks
Mike Marron
Ruth Bowman
Jessica Parker (15/1/23)
Jane Leigh (16/11/22)

Storeys BC
A Team
Tim Chetwood
James Illingworth
Michael Hutchinson
Lynne Williams
Samantha Gregory
Seren Parkman

B Team
Peter Tovee
Duncan Carr
Adam Mann
Yvonne Crane
Lucy Baird
Gail Salisbury

C Team
Stuart Gorse
Matthew Bracewell
Peter Bracewell
Christine Walkden
Kerry Cook
Megan Corder

Sunnyside BC
A Team
Callum Grayson
Tyler Lee Allen
Paul Darwent
Rebecca Dewhurst
Alex Lord
Rachel Green

B Team
Martin Kearns
Andy Varley
Steve Beniston
Helen Kearns
Rachel Sutton
Ruth Dunstable

C Team
John Finnegan
Dave Costley-Wood
Trent Knowles (added 1/9/23)
Holly Jackson
Gill Gardner
Abigail Mellor

D Team
Peter Taylor
Richard Gardner
Jianxing Mai
Sandra Moody
Ellie Cook
Laura Simpson